Zaplecze dydaktyczne

 

Zajęcia odbywają się w salach szkolnych, które są przystosowane do wieku uczniów oraz do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Uczniowie mają możliwość korzystania z tablic interaktywnych.

Lektorzy mają dostęp do materiałów i gier edukacyjncyh, które są wykorzystywane podczas zajęć. Listening jest również nieodłączną częścią zajęć. Gry planszowe sa fantastycznym uzupełnieniem kursu, dzieci podczas zabawy powtarzają słownictwo.

Lekcje uzupełniamy zajęciami multimedialnymi tj. filmiki, gry dydaktyczne planszowe i komputerowe.

- Przykłady Gier English Paperchase, Pack Your Bag, Sentence Maker, Class Clock, Picture Bingo, The number game, Verb Domino, Who is Who, My shopping list, Just The JOB, Question Chain, Let's Party, The bussy Day Dominoes. etc

W ENJOY SCHOOL wykorzystujemy na zajęciach tablice interaktywne

Tablica interaktywna to urządzenie, które przypomina dużą białą tablicę i umożliwia współdziałanie z podłączonym do niej komputerem i projektorem multimedialnym. Można ją porównać do wielkiego monitora, który reaguje na dotyk. W zależności od technologii, w której tablica została wykonana, można używać specjalnego pióra, każdego innego przedmiotu lub dłoni. Osoba korzystająca z tablicy może za jej pomocą obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze. Interaktywna tablica zazwyczaj dysponuje też własnym specjalistycznym oprogramowaniem, które umożliwia przygotowanie zasobów do wykorzystania podczas zajęć.

Jej działanie polega na przekazywaniu do komputera przez moduł elektroniczny danych na temat położenia względem osi X i Y tablicy specjalnego pisaka. Dane te są następnie obrazowane w postaci położenia kursora myszy na tablicy. W zależności od miejsca w którym znajduje się wskaźnik, trybu pracy tablicy (wybieranego programowo) oraz zdarzenia wywołanego wskaźnikiem następuje określone działanie, które dzięki projektorowi multimedialnemu, wizualizowany jest na tablicy.

Zajęcia są wcześniej planowane i zapisywane w komputerze. Oprogramowanie tablicy obejmuje specjalnie opracowany zestaw elementów graficznych oraz szablonów. Utworzone materiały, mogą być zapisane na dysku komputera. Później można je przesłać pocztą elektroniczną, ponownie odtworzyć na kolejnych zajęciach lub wydrukować.

Zajęcia z użyciem tablicy interaktywnej są alternatywą dla zabaw edukacyjnych dla dzieci. 

Tablice interaktywne wykorzystywane są na wszystkich poziomach zaawansowania.
Oprogramowanie do nauki języka pozwala na przeprowadzneie ciekawszych zajęć gramatycznych i leksykalnych, każdy  uczestniczy w interaktywnych ćwiczeniach, jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.